Czerń za kudły….

Rzeczywistość mnie wkurza. Wiem, ze muszę coś napisać. I nie potrafię wymyślić co. Bo nie chcę napisać wpisu tylko politycznego, starczy już przecież, że w komentarzach nie kłócę się o brak polityki. Myślę, że ten wpis (a szczególnie jego końcówka) nie spodoba się części z Państwa. Gdybym przeprosił z góry, wskazałbym, że z tym postem jest coś nie tak. A z nim nie jest nic nie tak. On ma właśnie taki być. Kulawy, nieskładny, ale z kończącym go oświadczeniem.

I tak to, gdy tak myślałem i myślałem, co napisać, w sukurs przyszedł mi opublikowany dzisiaj post prof. Galasińskiego. Lingwista nie napisał o protestach, on napisał o haśle „wypierdalać”. O tym, że hasło stało się ważniejsze niż protest, że nieważne, co mówić, ważne jest, bo zachować „kulturę osobistą”. Jak często, Galasiński obserwuje rzeczywistość inaczej, patrząc na język i zauważa elementy rzeczywistości społecznej i politycznej, których my nie dostrzegamy.  A tym razem Galasinski mówi: jak to tak, żeby nasze miłe panie „wypierdalać” mówiły. No, skandal!

Oto tweet w odpowiedzi Galasińskiemu.  Protest tak, ale musimy przecież protestować z klasą:

 

Załamujące. Zastanawiam się, gdzie jest granica takich idiotyzmów. Dom płonie, ale przecież to nie powód, by makijażu i biżuterii nie założyć, nie mówiąc o krawacie i czystych lakierkach.

Dobrze jednak, że ta klasa to tylko pań dotyczy, bo co zrobił taki  prof. Żerko, który nie skorzystał z okazji, by siedzieć cicho. On bowiem  będzie za kudły z kościołów  czerń wywlekać:

Nie wiem, czy to się z klasą da zrobić. Zacząłem się zastanawiać, skąd w wątłym ciele profesorskim tyle męstwa, ale szybko zauważyłem, że on z kolegami przyjdzie.

Inaczej prezes PAN mówi, który też się chce wypowiedzieć. No to zaapelował, żeby policja nie powodowała większej liczby zakażeń. Gratuluję. Prof. Zybertowicza z kolei naszło filozoficznie i  tweetuje o brutalizacji i manipulacji. Eh te imponderabilia. Za to dr Gowin pokazuje, że jest w stanie być za oraz przeciw i na tej miedzy piruety wycinać.

Z radością odnotowuję jednak, że na wysokości zadania stanęła Pani Rektor UAM. Prof. Kaniowska, jak na rektora przystało,  ostrożnie wypowiedziała się na temat decyzji TK. Gratuluję Pani Rektor. Mam nadzieję, że będzie to przykład dla innych rektorów. Pani Rektor wtóruje  legion koleżanek i kolegów, którzy tweetują i fejsbukują. No to ja też.

Dochodzę w ten sposób do sedna sprawy. Ten post, jak można się chyba domyślić, jest tylko pretekstem do tego, żebym ja też się mógł wypowiedzieć i wydać oświadczenie w sprawie. Oto ono:

WYPIERDALAĆ!

PS. Właśnie dodano w komentarzach wypowiedź rektora UW. Takie trochę bylejakie, ani się człek nie zgrzeje, ani nie przeziębi.  Coś ten UW może nie ma od razu złej prasy, ale z pewnością złego bloga ma….

Tak myślę, żeby w następnym wpisie zrobić kompilację tych wypowiedzi. Jeśli więc Państwo natraficie na linka, proszę go umieścić w komentarzach. a ja je potem zbiorę.