Standardy ponad wszystko!

Dziekując za wskazówkę 44darkowi, konstatuję, że dla CK przyjęcie do druku to za mało. Choć ponownie sprawy nie są jasne.

 

Jak dla mnie, mój tekst ma status 'accepted’, a zatem redakcja pisma zdecydowała umieścić tekst w kolejce do druku. Zależnie od pisma – tekst w kolejce może czekać kilka tygodni, a w wypdkach drastycznych kilkanaście miesięcy. I mój artykuł właśnie wszedł do kolejki. Po odczekaniu swego artykuł dostanie  DOI i nabierze status 'in press’. W wielu pismach zostanie umieszczony na stronach internetowych jako 'pre-print’. CK najwyraźniej uważa, że tylko te drugie teksty zasługują na jej uwagę.

 

Nie wiem, dlaczego CK decyduje się na wykluczenie tekstów przyjętych do druku. Takie teksty można już cytować, choć nie są one dostępne powszechnie. Jednak problem w tym, że CK wypowiada się o obowiązku opublikowania, a zatem odnosi się do publikacji należących do 'osiągnięcia’. No ale co z dorobkiem? Zdaje się, CK nie zastanawia się nad tym problemem, a szkoda.

 

Podejrzewam jednak, że lepiej nie wliczać takiego artykułu do dorobku. Najwyraźniej artykuł przyjęty do druku w bardzo dobrym czasopiśmie naukowym nie spełnia standardów jakości polskiej habilitacji. A przecież standardy ponad wszystko!