Zamek

Majstrowie z Centralnej Komisji jak zwykle zaskakują. Od jakiegoś czasu próbuję wejść na strony CK i nie udaje mi się. Jednak okazuje się, że to tylko główna strona nie działa. Starczy skorzystać z linku: http://www.ck.gov.pl/index.php (jak podał na tt dr Kulczycki). @cutblod podał też wczoraj, że działają  www.ck.gov.pl/index.php/postepowania-awansowe

 

Zapytano mnie wczoraj, czy zawieszenie działania stron Centralnej Komisji oznacza, że za chwilę będziemy mieli nowoczesną stronę pozbawioną błędów. Niestety, wątpię. Zawsze uważałem że intuicją Prezydium, a może i ogólnie profesorów z CK jest ograniczanie dostępu do informacji, a od czasu, gdy przewodniczący komisji usiłował wprowadzić połroczny okres wiszenia postęowań, nie mam wielu wątpliwości, że tak jest. Przejrzysta, nowoczesna strona, z informacją na jeden klik, jest sprzeczna z dążeniem do utrudnienia dostępu. Od czasu propozycji przewodniczącego zresztą strona główna portalu CK jest praktycznie pusta.

 

A mnie się marzy strona CK z wyszukiwarką postępowań, które zorganizowane są przejrzyście (najlepiej chronologicznie), z postępowaniami profesorskimi, w których można znaleźć dokumenty z nimi związane. Ba, w których można znaleźć autoreferat profesorski! Nie ma jednak we mnie tyle szaleństwa, by nawet marzyć, że jakakolwiek wyszukiwarka zawierać będzie opcje przeszukania postępowań pod nazwisku recenzenta, przewodniczącego komisji habilitacyjnej, czy jednostki prowadzącej postępowanie. A może nawet przeszukiwarka, w której można by skrzyżować te informacje z wynikiem postępowania.

 

Może ja lepiej się ogarnę, co? Informacje takie byłyby zbyt ciekawe! Centralna Komisja raczej informacji strzeże. Przecież nawet głupie raporty działalności CK usuwane są, jak tylko pojawiaja się kolejne. Pomysł, by wisiały wszystkie, jest najwyraźniej zbyt radykalny. CK może nie jest zamkiem z Kafki, ale gdyby tylko się dało….Aż się boję to pisać, bo oczyma duszy widzę dyskusję 'na prezydium’, jak zrobić by na naszych stronach było jeszcze mniej.

 

Jeśli jednak się mylę i za parę dni zobaczymy supernowoczesną stronę CK, wszystko odszczekam. i chwalić będę prezydium CK pod niebiosa. Czy jest jednak ktoś, kto wierzy, że to nastąpi?